Zavřít

První velké pokroky (4-6 měsíců)

První velké pokroky  (4-6 měsíců)

Ve čtvrtém měsíci života Vaše miminko umí stále lépe ovládat hlavičku, otáčí s ní na všechny strany. Rádo pozoruje svoje okolí, je velmi zvídavé - rozezná známé předměty i členy Vaší rodiny. Brouká velmi spontánně. Má pravidelný rytmus spánku a bdění, spí asi 16-17 hodin denně. Hraje si se svými ručičkami, spojuje je a strká do pusinky. Ústa jsou důležitá pro zkoumání nových předmětů, proto by všechny hračky měly být hygienické a bezpečné.

Deti4-6

 V období kolem pátého měsíce se Vaše miminko začíná přetáčet ze zad na bříško, dokáže se opřít o předloktí nebo dlaně a rozhlížet se kolem sebe. Některé děti se rády přitahují do sedu - sami je však neposazujte! Dítě by mělo sedět, až se samo posadí (předcházíte tak potížím s vadami páteře jako je např. skolióza). Hračku cíleně uchopí, předává si ji z ruky do ruky, velmi rádo se směje, brouká, výská. Otáčí se za zvuky, rozezná laskavý a přísný tón řeči. Objevuje se tzv. Babbling (pudové žvatlání) - hra s mluvidly, začíná vnímat pohyby úst.

ZVÍŘÁTKO PLYŠOVÉ S CHRASTÍTKEM

V šestém měsíci už umí miminko spoustu pohybových dovedností - přetáčení ze zad na bříško a zpět, v ručičkách už má dost síly, aby se zvládlo o ně opírat. Některé děti už se i pokouší o první pohyb vpřed - plazení. Při lehu na zádech si hraje s nožičkami a cucá si paleček na noze. Stále více se chce pohybovat samo, proto je nutné být neustále ve střehu a dávat pozor, aby dítě nespadlo z vyvýšených ploch (např. z přebalovacího pultu). Umí předávat předměty z ruky do ruky, nebo je odhodit, aby si mohlo vzít jiný. V ručičkách udrží i kojeneckou lahev. Výská nahlas, když má radost a pláče, když je nespokojené. Začíná být ostražité před cizími lidmi. Slyší na svoje jméno. V tomto věku se může objevit i první zoubek. V noci vydrží spát až 10 hodin.
Ke konci šestého měsíce věku se začíná s prvními příkrmy.

ZVÍŘÁTKO PLYŠOVÉ S CHRASTÍTKEM

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.