Zavřít

Oslavili jsme první půlkulatiny! (7-9 měsíců)

Oslavili jsme první půlkulatiny! (7-9 měsíců)

 První půlrok je úspěšně za Vámi a z bezbranného človíčka se stává samostatná osobnost.

Deti7-9

V sedmém měsíci věku nabývají pohybové dovednosti čím dál větší obratnosti a z Vašeho miminka je malý průzkumník. Některé děti už začínají pérovat na kolínkách, což je příprava pro budoucí lezení. Ručičky jsou pevné, udrží se na nich vzpřímeně v poloze na bříšku. Některé se pohybují vpřed pomocí plazení, jiné zase válí sudy. Začíná používat všechny prsty zvlášť i palec, zvládá sbírat malé předměty, proto je nutné dávat pozor a všechny nebezpečné věci odstraňovat z jeho dosahu (mohlo by se stát, že je vdechne, nebo si je strčí do nosánku, do ucha apod.).
Brouká a slabiky vyslovuje opakovaně (ba-ba-ba, ma-ma-ma). Uvědomuje si svoje jméno a reaguje na něj.

V osmi měsících začíná děťátko lézt a již se umí i samo posadit, pohybově je stále dokonalejší, prozkoumává svoje okolí. Pohyby rukou jsou cílené, uchopuje předměty. Rozumí jednoduchým hrám - paci, paci nebo berany, berany, duc apod. Chápe, co znamená slovo "ne" a rozumí i dalším slovům. Snaží se napodobovat řeč, z fáze tzv. Babblingu přechází na tzv. Lalling (napodobivé žvatlání) - napodobuje zvuky a řečové projevy dospělých. Toto napodobivé žvatlání je důležité z hlediska diagnostiky možných sluchových vad - jestliže k němu nedochází, může být u miminka přítomna sluchová vada.
Pokud se dítěti ztratíte ze zorného pole, reaguje hlasitým křikem, aby upoutalo Vaši pozornost.

V devátém měsíci je miminko hodně aktivní, leze, samo sedí, stoupá si u nábytku a své dovednosti stále zdokonaluje. Na věci ukazuje ukazováčkem, umí uchopit drobné předměty mezi palec a ukazovák, při pití si přidrží hrníček. Komunikuje gesty a zvuky, rádo vytahuje předměty z krabic a zásuvek. S hračkami různě hází na zem, čeká, až je seberete a podáte mu je zpět a vydrží se tak bavit poměrně dlouhou dobu. Předměty zkoumá ze všech stran, dívá se dovnitř, tluče s nimi o sebe, dává je do úst.

Samo kouše pevnou stravu a dává si kousky jídla do pusinky, rádo se krmí samo lžičkou, v této době může mít až 6 zubů.

KOSTKA PLYŠOVÁ S CHRASTÍTKEM

KOSTKA PLYŠOVÁ S CHRASTÍTKEMKOSTKA PLYŠOVÁ S CHRASTÍTKEM


 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.