Zavřít

Základní a Praktická škola v Hustopečích pořádala 12.4.2017 Den otevřených dveří

Nejdříve to vypadalo, že na nás chce nebe poslat dešťové kapky. Ale nebojte, všechno dobře dopadlo. Základní a Praktická škola v Hustopečích pořádala 12.4.2017 Den otevřených dveří, kde kromě nabídky zábavného programu v podobě vystoupení Pavla Nováka, které zajišťovala společnost Mikro Trading a.s., přibližovala veřejnosti své fungování a prezentovala své zázemí. Děti zde mají k dispozici třídu pro autistické děti, ateliér, dřevodílnu, kuchyňku, počítačovou učebnu a mnoho dalších útulně zařízených prostor. Tuto příspěvkovou organizaci navštěvují žáci od 7 do 22 let s různou mírou a typem postižení.

Škola byla v tento den veřejnosti otevřená od 15:00, kdy se sportovní hřiště přiléhající ke škole proměnilo v koncertní pódium, kde celou akci zahájil svým vystoupením právě Pavel Novák. Na místě panovala atmosféra, která se snad ani slovy popsat nedá. Tolik úsměvů a upřímné radosti se vidí málokde.

Poté, co si všichni zatančili a zazpívali, následovala honba za jediným cílem: posbírat všechna razítka ze stanovišť a dostat se na skákací hrad. Připraven byl ateliér, kde probíhalo tvoření s hmotou Paulinda, kuchyňka, kde děti i dospělí, jako třeba naše nenasytná Bára, zdobili velikonoční muffiny. V dřevodílně bylo možné zkoumat nejrůznější materiály a pomůcky, které děti využívají ve výuce.

Celé odpoledne proběhlo hladce a s velmi pozitivní atmosférou. U dětí, které školu navštěvují, byla vidět obrovská radost z akce a u těch, kteří školu navštívili, aby si udělali představu o jejím fungování, velký obdiv.

DODHustopece

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.