Zavřít

Tipy na výlet na 1.máj

Na první květnové pondělí letos připadá svátek práce, který slavíme od roku 1890. Upomíná na vypuknutí stávky amerických dělníků v Chicagu dne 1. května 1886, kteří se v té době snažili formou protestu prosadit osmihodinovou pracovní dobu.

A jak naložit s volným pondělím? Kromě toho, že políbíte milovanou osobu pod rozkvetlou třešní, si můžete také vyrazit třeba na výlet. Tipů, kam s celou rodinou, pro vás máme hned několik. Tady jsou:

  1. První máj v Pohádkové vesničce.

KDE: Svratka, Vysočina, Hotel Podlesí

Co vás čeká: Prohlídka venkovních prostor vesničky, pohádkové bytosti, veselá scénka, stavění Májky, soutěž pro děti za dobroty a pusa od vodníka pod rozkvetlou větvičkou.

  1. Výstava Zpátky do pohádky na Veveří

KDE: Brno, hrad Veveří

Co vás čeká: Na výstavě čeká děti množství úkolů, při kterých si mohou vyzkoušet své fyzické schopnosti, otestovat svoji paměť nebo prověřit svůj umělecký talent ve výtvarné dílně. K většině témat je vytvořena prostorová kulisa s krátkým pohádkovým textem a 1-3 soutěžními úkoly – tj. interaktivní stanoviště vycházející z příběhu pohádky. Nechybí hrací list s hádankami, doplňovačkami a kvízy. Pokud budete chtít, můžete si zahrát na pohádku přímo na výstavě – kostýmy a kulisy jsou vám k dispozici!

  1. Májová slavnost v Olomouci

KDE: v Olomouci samozřejmě :-)

Co vás čeká: Májové líbání pod květinovým obloukem s focením, bohaté občerstvení, atrakce, policie, hasiči, záchranka, výstava aut a další.  Speciální májový program v Pevnosti poznání.

  1. máj Sezimovo Ústí

KDE: Městské středisko kultury a sportu, Sezimovo Ústí

Co vás čeká: Tradiční akce ve spolupráci se skauty ze Sezimova Ústí. Nebudou chybět stánky, skákací hrad nebo ukázky výcviku psů. Konat se bude také šestý ročník přespolního běhu na Kozí hrádek.
  

  1. Cirkusové legendy na Vyšehradě

KDE: Národní kulturní památka Vyšehrad

Co vás čeká: Studenti a lektoři z Cirqueonu (tj. zastřešující organizace pro podporu a rozvoj nového cirkusu v České republice) vás provedou Vyšehradem a jeho tajemným podzemím za pomoci akrobacie, žonglování, tance a balančních technik.
Dramaturgie představení se opírá o Staré pověsti české, na diváky čeká procházka magickými prostory Vyšehradu s nečekanými cirkusovými obrazy.
Představení se uskuteční 1., 2. a 3. května 2017 vždy v 19 hodin v parčíku před Gorlicí!

 

A pokud se vám nechce na výlet, tak svátek práce oslavte prostým nicneděláním. :-)

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.