Zavřít

Než půjde do školky (18-36 měsíců)

Než půjde do školky (18-36 měsíců)

Kojenecké období už je půl roku za Vámi a z batolecího zbývá dalších 18 měsíců.

Deti18-36

Po osmnácti měsících věku umí Vaše dítě již celou řadu činností: běhá, dokáže vylézt na stoličku, ukazuje ukazováčkem na to, co ho zajímá, umí se samo najíst, postaví věž ze 4 kostek, na požádání ukáže na část svého těla, svléká si oblečení, jezdí na odrážedle, kope do míče. Dává najevo svá přání a začíná používat hračky pro napodobující a symbolické hry.

Ve dvou letech jde vývoj motoriky stále vpřed, proto dokáže už chvíli stát i na jedné noze, chodí po schodech bez pomoci, kreslí různé čáry. Snaží se hodně komunikovat, ale v této době převážně rozumí jeho řeči pouze rodiče. Jí samostatně, umí navléknout korálek s větším otvorem.

Většina dvouletých dětí je bez pleny přes den, spinkání v noci bez pleny zvládají do tří let věku, ale jedná se o velmi individuální proces a vyžaduje od rodičů velkou trpělivost.

Rozumový vývoj je ve druhém roce obrovský. Svoje emoce projevuje různými způsoby a přichází první období vzdoru. Rozvíjí se fantazie a imaginace, zlepšuje se jejich paměť a začínají rozumět i abstraktním pojmům (méně x více, stejný x jiný, dříve x později). Začínají tvořit jednoduché věty.

Ve třetím roce je už dítě rychlé a samostatné. Chodí po schodech pomocí střídání nohou, zlepšují se prvky samoobsluhy - oblékání, mytí rukou, čištění zubů, samo se nají a napije. Zlepšuje se jemná motorika - úchop pastelky už neprovádí celou rukou, ale vezme ji do prstů. Učí se základní barvy. Má v oblibě hudbu, snaží se na ni tančit, baví ho různé hudební hry se zapojením rytmu (hudební říkanky). Hlavní náplní jeho dne je hra.

Každé dítě je samostatná osobnost a jeho růst a vývoj postupuje různým tempem. Informace výše uvedené jsou pouze vodítkem na cestě života dítěte, nelze proto očekávat, že se bude Vaše dítě vyvíjet přesně podle tohoto popisu.  

PŘÍBĚHY VČELÍCH MEDVÍDKŮ - ČMELDA 29CM S PÍSNIČKAMI PŘÍBĚHY VČELÍCH MEDVÍDKŮ - BRUMDA 29CM S PÍSNIČKAMI
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.